masaż konstancin

Manualna terapia twarzy

Coraz więcej osób zaczyna doceniać szereg korzyści płynący z poddawania się zabiegom medycyny estetycznej. To szereg metod, dzięki którym można między innymi opóźnić efekty starzenia się skóry. W tym artykule omówimy dwa  przykładowe zabiegi poprawiające wygląd skóry twarzy. Naturalną metodą walki ze zmarszczkami jest masaż. Konstancin oferuje zabiegi przeciwstarzeniowe i inne.

Masaż liftingujący z elementami estetycznej fizjoterapii twarzy to skuteczna metoda walki z oznakami starzenia się skóry. Zadaniem tego masażu przede wszystkim:

  • pobudzenie mięśni twarzy
  • pobudzenie krążenia
  • rozszerzenie naczyń krwionośnych

Celem jest zachęcenie mięśni do pracy, dzięki czemu skóra stanie się jędrna. Złuszczenie martwego naskórka pozwoli dotlenić skórę jeszcze bardziej. Warto wspomnieć, że masaż powinien obejmować również szyję i dekolt, ponieważ na nich szybko zaczynają być widoczne efekty upływającego czasu.. Masaż wykonuje się przy użyciu olejków.

Refleksologia twarzy i głowy

Refleksologia zaliczana jest do medycyny alternatywnej, która ma pomagać w leczeniu schorzeń.

Odbywa się to przez uciskanie konkretnych obszarów stóp, zwanych refleksami.

Jest do dobre rozwiązanie dla osób, które prowadzą intensywny tryb życia i są w ciągłym biegu. Brak relaksu sprzyja powstawaniu chorób emocjonalno-psychicznych, co może mieć konsekwencje w postaci chorób fizycznych.

Masaż to świetna metoda na odprężenie ciała i umysłu. Dodatkowym atutem jest zniwelowanie oznak starzenia się skóry.