trening cardio

Co wiedzieć zanim rozpocznie się redukcję tkanki tłuszczowej?

Utrata tkanki tłuszczowej musi odbywać się w sposób zrównoważony. Jest to proces długoterminowy, który najlepiej jest przeprowadzać na podstawie planu uwzględniającego kluczowe czynniki. Pozwoli to wybrać tylko najlepsze metody, które będą bezpieczne i przede wszystkim skuteczne.

Białko jako podstawa w diecie redukcyjnej

Redukcja tkanki tłuszczowej powiązana jest z trawieniem białka przez organizm. Dlatego warto zadbać o jego odpowiednią ilość w diecie, inaczej będzie ono pobierane z mięśni. Wówczas odbudowa mięśni jest procesem, który zwiększa metabolizm poza godzinami ćwiczeń, nie wspominając o stałym wzroście metabolizmu. Wynika on z zwiększenia beztłuszczowej masy mięśniowej przez co trening interwałowy o wysokiej intensywności jest najlepszym sposobem aby zapewnić trwałą utratę tłuszczu. Jest on kluczem również w poprawie wieku metabolicznego. Tutaj należy zachować umiar i zdrowy rozsądek, ponieważ nie możesz wykonywać cardio na śmierć z powodu chęci redukcji tkanki tłuszczowej i jeść ciągle tylko same piersi z kurczaka przez resztę swojego życia.

Dlaczego nie lubisz robić cardio na treningu?

Większość ludzi odniesie sukces w utracie tłuszczu dzięki wykonywaniu cardio na treningu. Jednak pojawia się tutaj problem, ponieważ większość trenujących jego nie lubi. I tutaj nie ma co się dziwić, ponieważ bardzo niewiele osób lubi biegać, trenować na ergometrze, czy orbitreku. Dlatego trudno jest utrzymać zaangażowanie w coś, co nie sprawia Ci przyjemności, a przez to jeszcze trudniej utrzymać sukces.

Aktywność fizyczna może poprawić twoje zdrowie i zmniejszyć ryzyko zachorowania na kilka chorób, takich jak np. cukrzyca typu 2 i choroby układu krążenia. Regularny trening i dopasowane ćwiczenia mogą przynosić natychmiastowe korzyści zdrowotne. Co najważniejsze, regularna aktywność może poprawić jakość życia. W przypadku wykonywania cardio znacznie poprawi się Twoja kondycja i mobilność. Wówczas przełoży się to na jakość codziennego funkcjonowania.