"Piłka nożna na polskim Pomorzu 1920-1939" to ciekawa propozycja dla wszystkich historyków polskiej piłki nożnej. W przygotowanie publikacji włączyła się nasza Galeria Sportu Bydgoskiego.

W opisywanym okresie Pomorze nie było bogate piłkarsko. Nic więc dziwnego, że tamten okres nie był dotychczas eksponowany. Nie było wszak na Pomorzu drużyny na miarę Wisły, Legii czy Cracovii, ale nie brakowało pasjonujących, dramatycznych wydarzeń, naszpikowanych emocjami i niosących spore niespodzianki. Nie zabrakło także lokalnych gwiazd - lubianych i podziwianych graczy, a także bezkonkurencyjnych teamów. Piłka nożna na polskim Pomorzu zawiera biogramy ówczesnych piłkarzy, a także przybliża ich wojenne losy. Nie mogło oczywiście zabraknąć informacji o mistrzostwach Pomorza. Autorzy piszą o tym kiedy i w jaki sposób owe mistrzostwa się zaczęły i jaki miały przebieg. Napisali kto w nich uczestniczył, kto walczył o laury, a kto niósł czerwoną latarnię.

Wśród opisywanych klubów, jest wiele zespołów z Bydgoszczy, większość już niestniejących, jak np. Brda Bydgoszcz. To właśnie w przygotowanie wielu informacji o tym klubie swój wkład włożyła Galeria Sportu Bydgoskiego, która udostępniła autorom książki: Leszkowi Śledzionie i Piotrowi Chomickiemu mnóstwo materiałów związanych z Brdą. 

Książka do kupienia jest w dobrych księgarniach oraz w internecie. 

ZACHĘCAMY DO KUPNA!

  • Autor: Piotr Chomicki, Leszek Śledziona, Edwin Kowszewicz
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 978-83-65043-05- 4
  • Liczba stron: 436

Partnerzy

 
 


Galeria Sportu Bydgoskiego
85-915 Bydgoszcz
ul. Gdańska 163
biuro@galeria-sportu.pl
 
Michał Jarocha
(052) 588 08 39
500-419-836