Uroczystą Galą podsumowano obchody 70-lecia Zawiszy Bydgoszcz. Impreza odbyła się w hali tenisowej klubu. Podczas wydarzenia otwarto także wystawę "70 lat Rycerza Pomorza".

W specjalnie przygotowanym obiekcie pojawiło się blisko 400 zaproszonych gości, wśród których byli min. Przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Zbigniew Sobociński, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz zawodnicy, trenerzy i działacze związani w przeszłości i obecnie z Zawiszą. - To, co robimy tutaj w Bydgoszczy, jest ponadprzeciętne. Co roku sportowcy przywożą medale mistrzostw świata bądź Europy w różnych kategoriach wiekowych. Prezentujemy wysoki poziom w kilku dyscyplinach, bo to klub wielosekcyjny. Najważniejsze jest jednak to, że potrafimy szkolić dzieci i młodzież. Bez tego nie będzie przyszłości polskiego sportu. Wierzę, że w nieodległej przyszłości wychowamy znów medalistów olimpijskich - powiedział podczas uroczystości prezes CWZS Zawisza Waldemar Keister.

Główną częścią imprezy prowadzonej przez znaną dziennikarkę pochodzącą z Bydgoszczy Paulinę Chylewską było ogłoszenie "Plebiscytu 70-lecia" organizowanego m.in. przez Galerię Sportu Bydgoskiego. Najlepszym klubowym sportowcem tego okresu w głosowaniu internautów został kajakarz Maciej Freimut, srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. - Przez te lata zaplecze sportowe Zawiszy bardzo się zmieniło. Jest chociażby nowa przystań. Warunki, w których ja trenowałem, były zdecydowanie trudniejsze niż teraz. Nam to nie przeszkadzało, bo chcieliśmy osiągnąć sukces. Mam bardzo wiele miłych wspomnień z tym miejscem i chętnie tu wracam - mówił po wręczeniu okolicznościowej statuetki. Tytuł honorowego sportowca 70-lecia przypadł natomiast Zdzisławowi Krzyszkowiakowi, złotemu medaliście w biegu na 3000 metrów z przeszkodami z igrzysk w Rzymie w 1960 roku, którego imię nosi stadion Zawiszy. 

Oprócz nagród dla zwycięzców poszczególnych kategorii plebiscytu, wręczono także podziękowania dla wielu instytucji wspierających nasz klub, oraz przyznano Złotą Odznakę Zawiszy, którą uhonorowano zmarłego w listopadzie wybitnego trenera kajakarzy Zenona Buchholza.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii "Plebiscytu 70-lecia":

Honorowy Sportowiec 70-lecia: Zdzisław Krzyszkowiak
Sportowiec 70-lecia: Maciej Freimut
Wydarzenie 70-lecia: Zdobycie piłkarskiego Pucharu i Superpucharu Polski
Osobowość 70-lecia: Edmund Milecki
Trener 70-lecia: Józef Karniewicz
Lekkoatleta 70-lecia: Teresa Ciepły
Piłkarz 70-lecia: Andrzej Brończyk
Kajakarz 70-lecia: Daniel Wełna
Wioślarz 70-lecia: Daniel Trojanowski
Pięściarz 70-lecia: Paweł Matuszewski
Strzelec 70-lecia: Tadeusz Czerwiński
Gimnastyk 70-lecia: Andrzej Szajna
Sztangista 70-lecia: Czesław Paterka


Partnerzy

 
 


Galeria Sportu Bydgoskiego
85-915 Bydgoszcz
ul. Gdańska 163
biuro@galeria-sportu.pl
 
Michał Jarocha
(052) 588 08 39
500-419-836