Przy okazji konkursu skoku o tyczce "Tyczka na Wyspie" rozegranego na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej, nasz klub wespół z Galerią Sportu Bydgoskiego zorganizował "Wioskę Olimpijską".

Piknik sportowy skierowany głównie do najmłodszych fanów sportu zgromadził wielu chętnych. Bydgoszczanie mogli spróbować swoich sił w kilku dyscyplinach olimpijskich m.in. wioślarstwie, boksie i piłce nożnej. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się stoisko strzelców, gdzie każdy mógł postrzelać do tarczy z prawdziwego karabinu sportowego. Atrakcją zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych była również próba bicia rekordu świata w podnoszeniu ciężarów w podrzucie w najcięższej kategorii wagowej (+105 kg). Sztanga ustawiona na 264 kg okazała się jednak zbyt ciężka dla jednej osoby...

"Wioska Olimpijska" była jedną z części obchodów 70-lecia Zawiszy, które przypada w tym roku. Z tej okazji wystawę zdjęć z historii klubu przygotowała Galeria Sportu Bydgoskiego. Impreza została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Wojskowej Federacji Sportu.


Partnerzy

 
 


Galeria Sportu Bydgoskiego
85-915 Bydgoszcz
ul. Gdańska 163
biuro@galeria-sportu.pl
 
Michał Jarocha
(052) 588 08 39
500-419-836